mapa www stránek     english version
logo
STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA PLEMENE:Povahové rysy:
   Australští kelpiové výborně vycházejí s jinými psy. Jsou-li dobře zespolečenštěni, snášejí se s kočkami a jinými domácími zvířaty. Jejich ztah k dětem je rovněž dobrý. K neznámým lidem se chovají vyčkávavě.
  Toto plemeno,obecně ještě nepříliš rozšířené, je čilé, poddajné a rádo pracuje. Kelpiové jsou obzvláště inteligentní a chytří. Jsou velmi oddaní a věrní pánovi a jeho rodině, jsou poslušní. Průměrný kelpie má stabilní a vyrovnanou povahu. Bedlivě pozoruje vše okolí, při blížícím se nebezpečí štěká.
  Díky své obecně uznávané inteligenci a obrovské snaze zavděčit se pánovi se dá toto plemeno snadno vycvičit. Přesto je velmi důležité,aby pes skutečně dostával úkoly. Pokud mu pán všechno zakazuje, pak se velmi nudí, což může ovlivnit jeho povahu.
  Kelpie potřebuje značné množství pohybu, aby se cítil šťastný. Máte-li s tímto psem dobrý vztah a je-li dostatečně zaměstnán, pak se nemusíte obávat, že sám uteče na procházce nebo se od vás příliš vzdálí, i když je bez vodítka.

Péče o srst:
  Kelpiové mají svrchní srst krátkou a tvrdou, podsada je hustá. Osrstění na břiše, na zadních končetinách (kalhoty), na límci a na ocase je delší.
  Kelpiové nepotřebují přílišnou péči o srst, stačí ji občas pročesat. V době línání k tomuto účelu dobře poslouží hřeblo nebo kartáč.


foto  foto 
webdesign & webmaster © Casper Bohemia   (webdesign, malované fotografie, malinois)